Reportaż. Autoportret w trzech szkicach
Om bogen
Studio FGE zaprasza do wysłuchania zbioru reportaży.
1. Boże Narodzenie jest zawsze w poniedziałek (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Wydaje się, że w dążeniu do spełnienia stoimy przed dylematem – skupienie się na szczęściu osobistym bądź życie i praca dla dobra społeczeństwa. Ta historia dowodzi istnienia trzeciej drogi.
2. Ryzykant (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Roman uważa, że dobro, które jest w nas, pochodzi od Boga. Odkąd sięga pamięcią marzył, aby być dobrym człowiekiem. Chciał żyć dobrym życiem, jednak już od dzieciństwa jakby wszystko sprzysięgło się przeciwko jego marzeniu. Czy mu się uda?
3. Pod niebem pełnym cudów (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Większość ludzi pakuje prezenty i przygotowuje potrawy wigilijne, a Marta z dwuletnią córką jedzie na biopsję. Boże Narodzenie obie spędzają w szpitalu. Gdy po kilku dniach słyszy diagnozę, wyrywa się z niej bolesne: „Boże, ona ma tylko dwa latka!”
4. Gospel Joy (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Baca – od niej się wszystko zaczęło – uwielbiała śpiewać. W jej domu nie słuchało się muzyki, a rodzina nie miała żadnych muzycznych tradycji. Śpiewała w chórach szkolnych. W liceum kierownik chóru wprowadził do repertuaru dwa utwory gospel. Usłyszała, zaśpiewała i już wiedziała, że to jej muzyczne DNA.
5. W tej muzyce jest wszystko, co kocham (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Gospel Joy – to poznański chór, który od 20 lat koncertuje w Polsce i za granicą. W repertuarze zespołu znajdują się najpopularniejsze hymny gospel, a także własne kompozycje. Popularyzując ten rodzaj muzyki, zespół od ponad 15 lat organizuje warsztaty gospel w całej Polsce. Uczestnicy warsztatów nie tylko uczą się utworów w harmonii trzygłosowej, ale również poznają głębokie przesłanie tej muzyki. Efekty swojej pracy warsztatowicze prezentują podczas koncertu finałowego, tworząc jedyny w swoim rodzaju wieloosobowy chór gospel.
6. Autoportret w trzech szkicach (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Jej portrety z trzech kolejnych etapów życia stanowią temat pracy, którą przygotowuje w ramach zajęć na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Co kryje każdy z trzech szkiców?
7. Kaśka „dobra rada” (Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak)
Wszystko zaczęło się niewinnie od fascynacji zdrowym odżywianiem, dietami i oczyszczaniem organizmu. Potem homeopatia, joga, refleksologia, reiki, afirmacja. Cel był jasny – zdrowe, spełnione życie, pełna kontrola nad ciałem i umysłem, ale coś się zepsuło...
8. Nigdy ze mnie nie zrezygnował (Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak)
Dwoje młodych ludzi wcześnie zostaje rodzicami. Dzięki życzliwemu wsparciu bliskich udaje im się wszystko poukładać. Wkrótce stają w obliczu kolejnych prób i wyzwań.
9. Patent na normalność (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
W Bielawie u podgórza Gór Sowich znajduje się magiczne miejsce, w którym pogubieni życiowo ludzie znajdują szansę na nowe życie. Tym magicznym miejscem jest Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „ARTE”.
10. Dzieli nas tylko czas (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Młode małżeństwo doświadcza tragicznej straty. Cisza nie pomaga przetrwać jej katastrofalnych skutków. Żeby odnaleźć się w ciemnościach, muszą ją przerwać.
11. Silniejsi (Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak)
Opowiadając dziecku bajkę, zasypia. Po kilku dniach historia z bajki i rzeczywistość zaczynają się przenikać. Uświadamia mu to syn, łącząc obrazy i fakty.
12. Walka na śmierć i życie (Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak)
Po licznych niepokojących sygnałach od sąsiadów i braku promocji do następnej klasy rodzice odkrywają sedno problemu swoich dwóch dorastających synów. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie.
13. Wiem, że warto (Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak)
Małżeństwo w średnim wieku z trójką nastoletnich dzieci postanawia stworzyć rodzinny dom dziecka. Dostają pod opiekę siódemkę dzieci z trudną przeszłością. Dlaczego o tym marzyli i dlaczego zdecydowali się na opiekę nad dziećmi z trudnych domów?
14. Życie na krawędzi (Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak)
W czasie widzeń mówił córeczce, że jest w pracy. Za to, że trafił za kraty dziękował Bogu. Tam zaintrygowała go przemiana innego osadzonego. Wyjście na wolność okazało się drogą do katastrofy, ale kiedy znalazł się na równi pochyłej, zadziałała nowa siła.
W czasie widzeń mówił córeczce, że jest w pracy. Za to, że trafił za kraty dziękował Bogu. Tam zaintrygowała go przemiana innego osadzonego. Wyjście na wolność okazało się drogą do katastrofy, ale
© 2023 Gospel.pl (Audiobook): 9788395132599