Więźniowie własnych myśli
Om bogen
Zasady VIKTORA FRANKLA dotyczące odkrywania SENSU w życiu i pracy
WYDANIE TRZECIE poprawione i rozszerzone
Z przedmową Stephena R. Coveya autora 7 nawyków skutecznego działania
7 ZASAD ODNAJDYWANIA SENSU W ŻYCIU I PRACY
Człowiek w poszukiwaniu sensu, książka napisana przez światowej sławy psychiatrę Viktora Frankla, to jedno z najważniejszych dzieł naszych czasów. Niezwykła osobista historia Frankla, któremu udało się odnaleźć sens pośród horrorów nazistowskich obozów koncentracyjnych, zainspirowała miliony ludzi na całym świecie. Frankl niezwykle sugestywnie wykazał, że zawsze mamy całkowitą wolność wyboru swojego podejścia do rzeczywistości – nie musimy być więźniami swoich myśli.
Dr Alex Pattakos – którego Frankl osobiście zachęcił do napisania Więźniów własnych myśli – i Elaine Dundon, wpływowa ekspertka w dziedzinie personalnych i organizacyjnych innowacji, pokazują, w jaki sposób mądrość Frankla może pomóc czytelnikom odnaleźć sens w każdej chwili ich życia. Korzystając z bogatego dorobku naukowego Frankla, identyfikują siedem „podstawowych zasad” i demonstrują, jak można je stosować w życiu codziennym i pracy. Niniejsze poprawione i rozszerzone, trzecie wydanie zawiera nowe historie, ćwiczenia, przykłady zastosowania i spostrzeżenia bazujące na pionierskiej pracy autorów w dziedzinie SENSOlogii®.
„W nowym, odświeżonym wydaniu tej książki Alex Pattakos i Elaine Dundon nie tylko oddają hołd dziedzictwu Viktora Frankla, ale także je rozwijają, przybliżając jego twórczość nowemu pokoleniu czytelników poszukujących głębszego sensu w życiu. W bardzo praktyczny sposób pokazują, że kiedy uczynimy sens sednem naszego istnienia, możemy żyć lepiej i osiągać pełny potencjał naszych możliwości”.
- ARIANNA HUFFINGTON, założycielka serwisu The Huffington Post
oraz założycielka i dyrektorka generalna Thrive Global
„Jeśli masz zamiar przeczytać w swoim życiu tylko jeden poradnik, wybierz ten. Nie pożałujesz”.
- dr ALEXANDER BATTHYÁNY, dyrektor Instytutu Viktora Frankla, Wiedeń, Austria
„Oto przełomowa książka, która (…) wskazuje, że poszukiwanie sensu jest ściśle powiązane z poprawą zdrowia w każdym jego aspekcie i pozytywnie na nie wpływa. Lektura Więźniów własnych myśli to idealny przepis na osiągnięcie zdrowia i dobrostanu!”.
- KENNETH R. PELLETIER, doktor nauk humanistycznych, doktor nauk medycznych (honoris causa), profesor medycyny klinicznej i profesor zdrowia publicznego, Uniwersytet Arizony i Uniwersytet Kalifornijski w San Francisco (uczelnie medyczne)