Młody warszawski literat zrywa ze swoim dotychczasowym życiem w stolicy i wyjeżdża na spokojną prowincję. Trafia do zagłębia miedzi na południu Polski. Inspirujący wpływ nowego środowiska pomaga pisarzowi w twórczym procesie pisania książki. Jej bohaterami mają być znani aktorzy, wzorowani na hollywoodzkich gwiazdach: Elizabeth Taylor i Richardzie Burtonie. Zderzenie wielkiego świata z wielobarwną prowincją buduje interesujące pole do rozważań nad ludzką psychiką.
Stanisława Fleszarowa-Muskat – (1919 – 1989) polska powieściopisarka, publicystka, poetka i dramaturg. Po wojnie wyjechała do Gdyni, gdzie zajęła się twórczością literacką oraz pracą w sektorze kultury. Była dziennikarką „Dziennika Bałtyckiego" oraz kierowniczką literacką Teatru Wybrzeże. Debiutowała w 1948 roku poematem historycznym „Sen o morskiej potędze". Przez wiele lat była działaczką PZPR i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
Jej dorobek obejmuje ponad 700 utworów i jest niejednorodny. Fleszarowa-Muskat zasłynęła jako powieściopisarka, choć pisała także poezję oraz utwory o charakterze publicystycznym.