Tamar Kobieta nadziei
Tietoa kirjasta
"TAMAR" - KOBIETA NADZIEI
Zdradzona przez mężczyzn, którzy decydowali o jej losie...Zaryzykowała życie i reputacje, aby wypełnić swoje powołanie.
„Juda przypomniał sobie, że imię Tamar oznacza „palmę daktylową”. Palma daktylowa znosi ostry, pustynny klimat i wydaje słodkie odżywcze owoce. Smagana pustynnym wiatrem, trzyma się mocno i niełatwo ją złamać. Podobnie Tamar, będzie musiała stawić czoła trudnemu i gwałtownemu usposobieniu jego syna. Juda był pewien, że jego żona Batszeba potraktuje młodą dziewczynę, jak rywalkę. Wiedział, że będzie uprzykrzać jej życie, ponieważ jego żona jest próżna i zazdrosna o swoich synów…”. Frag. książki
Wystrojona w ślubne szaty, 14-letnia Tamar zostaje wydana za mąż za okrutnego, czczącego bożków mężczyznę. Wrzucona w świat nadużyć, zdrady i rozczarowań, w obliczu cierpienia musi dokonać wyboru: Czy pozwoli swojemu nowemu mężowi, Erowi, zniszczyć jej niewinność i honor? Czy porzuci religię Kananejczyków i przyjmie Boga Hebrajczyków ? A może popadnie w rozpacz i stanie się tak zła jak jej mąż i jego bracia?
Poznaj biblijną historię Tamar. Choć żyła w odległych czasach i innej kulturze, niejednokrotnie zmagała się z problemami, które nie są nam obce. Zaryzykowała swoje życie i reputację, aby przetrwać.
Jej historia służy jako przykład tego, jak Bóg wykorzystuje nasze okoliczności i nasze chwiejne kroki, aby wypełnić swój plan.
Pozostałe powieści z cyklu „Rodowód Łaski”
RUT - Moabitka, która wyrzekła się wszystkiego, nie oczekując niczego w zamian.
TAMAR - Zdradzona przez mężczyzn, którzy decydowali o jej losie ... , zaryzykowała życie i reputację, aby przetrwać.
RACHAB - Nierządnica, królewska nałożnica, poganka…Kobieta z przeszłością, której Bóg dał przyszłość.
BATSZEBA - Jej piękno poruszyło zmysły króla Dawida. Jej ból poruszył serce Boga.
MARIA - Cały świat czekał na ten moment. Bóg wybrał jedną kobietę.
Pięć niezwykłych kobiet, należących do genealogii Jezusa Chrystusa, które zmieniły dzieje ludzkości.
FRANCINE RIVERS - jedna z najpopularniejszych pisarek amerykańskich, autorka ponad 20 bestsellerowych powieści, przetłumaczonych na dwadzieścia języków, m.in. trylogii: „Głos w wietrze", „Echo w ciemności", „Jak świt poranka". Zdobyła liczne nagrody i zaszczyty, w tym Christy Award, za stworzenie inspirującej fabuły o charakterze historycznym, złoty medal Amerykańskiego Stowarzyszenia Wydawców Chrześcijańskich ECPA za powieść „Ostatni zjadacz grzechu" (zekranizowaną przez Michaela Landona). W 2010 roku książki Francine zostały uznane za najlepiej sprzedające się tytuły na liście „New York Timesa".