Pan Fortepianek
Beskrivning av boken
Maćkowi jest czasem bardzo trudno pójść do szkoły. Tak też było tym razem. Chłopiec poskarżył się babci Busi, że nie mógł w nocy spać i boli go brzuszek. Jego mama powtarzała, że to nerwy i stres. Babcia wezwała więc nietypowego doktora – pana Fortepianka, który przepisał chłopcu receptę pełną nutek. W domu Maćka pojawia się fortepian, a pan doktor Fortepianek z czasem przestaje być dla niego wyłącznie "lekarzem". Maciek uczy się grać... Instrument sprawia, że chłopczyk zaczyna się zmieniać, staje się bardziej wesoły i zyskuje przyjaciół. Czy to sprawiło leczenie pana doktora Fortepianka?
Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii.
Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.
Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.
"Czytam sobie" to seria stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wspomaga naukę samodzielnego czytania na trzech poziomach zaawansowania. Najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku 5-7 lat.
Poziomy różnią się liczbą wyrazów, długością i trudnością zdań:
- POZIOM 1: SKŁADAM SŁOWA (150-200 słów w tekście; krótkie, proste zdania; wykorzystuje 23 podstawowe głoski; uczy głoskowania)
- POZIOM 2: SKŁADAM ZDANIA (800-900 słów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; wprowadza elementy dialogu; wykorzystuje 23 podstawowe głoski oraz "h"; uczy sylabizowania)
- POZIOM 3: POŁYKAM STRONY (2500-2800 wyrazów w tekście; dłuższe i wielokrotnie złożone zdania; wykorzystuje wszystkie głoski; zawiera słownik trudnych wyrazów)
W tworzenie serii "Czytam sobie" zaangażowano najlepszych polskich autorów i ilustratorów. Efektem pracy jest niegasnąca popularność wśród dzieci i zaufanie wśród rodziców. Przez 5 lat powstało ponad 50 tytułów, z których łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy!
"Czytam sobie" to także akcja społeczna, której hasło brzmi: Czytam sobie! Mogę być kim chcę! To zachęta dla najmłodszych do odkrywania świata i swojej życiowej drogi przez czytanie. W akcję włączyli się m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska, Borys Szyc, Julia Chmielnik, Małgorzata Berwid, Marcin Michalak i Justyna Sobolewska.
Dorota Suwalska – pisarka, plastyczka, animatorka kultury. Jest autorką poezji oraz powieści dla dzieci. Najbardziej znane tytuły to: "Znowu kręcisz Zuźka!"; "Zuźka w necie i w realu"; "Bruno i siostry"; "Marionetki Baby Jagi"; "Ratunku, Marzenia!", "Pan Fortepianek", "Piegowate niebo". Za swoje książki otrzymała m.in. wyróżnienie w Pierwszym Polsko-Włoskim Konkursie na Scenariusz Filmu dla Młodego Widza oraz wyróżnienie literackie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku. Byłą dwukrotnie nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award. Książki autorki tłumaczono na języki hiszpański, słoweński, kataloński, ukraiński. Dorota Suwalska była członkinią Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzych Polskich, a także redaktorką Kwartalnika Literackiego "Wyspa". Tworzyła również krótkie filmy plastyczne i felietony dla dzieci, współpracując w tym zakresie z telewizją polską.
Format:
Språk:
Polska