Trzech Gości w Łódce Plus Wampir
Description of book
Niepozorny prywatny detektyw o swojskim imieniu i nazwisku Aleksander Kowalski dostaje – wydawałoby się, że przypadkowo – dość nietypową sprawę. Choć od początku podejrzewa, że zadanie może sprowadzić na niego spore kłopoty, szybko się okazuje, iż nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie wyobrażał sobie, że będą one aż tak wielkie. Cała zabawa polega jednak na tym, że jego przeciwnicy nie zdają sobie sprawy z tego, kim naprawdę jest człowiek, który przedstawia się jako „detektyw Kowalski”, i jak wielką kryje w sobie tajemnicę. Nie wiedzą także, że dla kogoś, kogo tak nie docenili, właśnie ta sprawa stanie się długo oczekiwaną okazją do krwawej zemsty za krzywdy wyrządzone wiele lat wcześniej na nim i na kobiecie, która była miłością jego życia. Zwabieni w pułapkę „klienci” będą teraz musieli podjąć walkę o życie z kimś znacznie potężniejszym, niż mogli kiedykolwiek podejrzewać.
„Trzech Gości w Łódce plus Wampir” – to sensacyjny thriller Krzysztofa Kotowskiego – książka, która pojawia się po kilkuletniej nieobecności bestsellerowego autora na rynku wydawniczym.
Łatwo rozpoznawalny styl Kotowskiego łączy w sobie szacunek do tradycji mistrzów thrillera (John Grisham), powieści fantastycznej (Philip K. Dick), political fiction (Tom Clancy) i metafizycznej opowieści gotyckiej (Anne Rice) z nowoczesną, pełną dystansu, autoironii i poczucia humoru próbą przewrotnego pogodzenia wszystkich tych gatunków w nowy typ powieści rozrywkowej.
Otrzymujemy oryginalną, fascynującą historię o zemście i miłości, ale także o samotności i cierpieniu „naznaczonych innością”. W tle – refleksja na temat najnowszej historii Polski, a także i zawartej między linijkami… filozofii bytu.
Krzysztof Kotowski - bestsellerowy pisarz, dziennikarz i psycholog. W przeszłości pracował w radiu i TVP. Był autorem i prowadzącym wielu popularnych programów telewizyjnych, m.in. „Kawa czy Herbata” czy „Rhythmics”. Jest autorem thrillerów z pogranicza psychologii, fantastyki i horroru, czyli tzw. „thrillerów hipotetycznych”. Jego książki w ocenie krytyki i czytelników odznaczają się przede wszystkim świetnym językiem, poczuciem humoru i wartką akcją. Uznanie przyniosły mu m.in. takie książki jak: „Krew na Placu Lalek”, „Niepamięć”, „Marika”, „Zygzak”, „Święto Świateł” czy „Modlitwa do Boga Złego”.