Sinisukka
Buchbeschreibung
Koko elämänsä Charlotta on saanut sen, mitä hän on halunnut. Hän on ollut hemmottelun ja kosiskelun kohteena kerran jos toisenkin. Hänestä tuntuu kuin koko maailma olisi häntä varten, ja koko aurinkokunnan rata on rakennettu hänen ympärilleen.
Tämä ei kuitenkaan ole totta, ei varsinkaan naiselle 1900-luvun alussa. Charlotta herää maailman epäoikeudenmukaisuuteen niin Pietarin-matkallaan kuin ystävättärensä ravisteluiden tuloksenakin. Hän päättää kääntää elämänsä suunnan, sillä hänen tyttärensä ansaitsee paremman maailman kasvaessaan aikuiseksi.
Silti jopa äänioikeuden puolesta taisteleminen jättää tilaa rakastumiselle...
Leila Tuure (s. 1938) on suomalainen kirjailija. Hän on kirjoittanut myös salanimellä Emma Å. Hänelle myönnettiin Nortamo-palkinto vuonna 2009.
Sprache:
Finnisch
Bewertungen & Rezensionen
3,6
★★★☆☆398 Bewertungen
Romantisch · Figurenfokus · Ereignisreich
3,3
★★★☆☆323 Bewertungen
Animiert · Ruhig
- Kirja oli mielestäni ihan hyvä ,mutta lukija aivan kamala miksi hän kiekasi pitempien sanojen loput meinasin lopettaa koko kirjan jo ensisivuille
Ulla
Buch★4
Ereignisreich · Romantisch
Sprecher*in★2
- Lukijan merkitys on suuri. En pystynyt kuuntelemaan loppuun asti😕
Tiina
Buch★4
Sprecher*in★2
- Hyvää ajanvietettä. Voin suositella.
Marja-Riitta
Lukija ei ole mieluiseni.Buch★4
Sprecher*in★3
- Lukija pilasi koko kirjan nautinnon jäi kesken
Anita
Buch★5
Sprecher*in★1
Rezensionen werden von Kund*innen mit aktivem Abo geschrieben, die das Buch bewertet haben. Es wird keine zusätzliche Überprüfung durchgeführt.
Das Buch Sinisukka und über 1 Million andere Hörbücher und E-Books
ab 10,99 €/Monat
Füll dein Leben mit Geschichten