Suojelija
Buchbeschreibung
Kaksi legendaarista taistelua. Yksi peloton soturi. Historiallisen seikkailun mestari vie lukijansa antiikin Kreikan verisille taistelukentille.
Themistokles johtaa sotien runtelemaa Ateenaa. Hän on menettänyt suosiotaan, mutta kahta asiaa kukaan ei voi kiistää: Themistokles on ansioitunut soturi, ja Persian armeija lähestyy. Themistokleen on taisteltava suojellakseen kaupunkiaan, eivätkä persialaiset ole ainoa sitä uhkaava vihollinen.
Ylittämätön Conn Iggulden ei vain kuvaile legendaarisia taisteluita ja antiikin maailmaa, vaan herättää historian eloon. Suojelija on antiikin Kreikkaan sijoittuvan Ateenalaiset-sarjan toinen osa.
Bewertungen & Rezensionen
4,2
★★★★☆517 Bewertungen
Kickstart · Fantastisch · Kunstvoll
3,5
★★★☆☆415 Bewertungen
Monoton
- Todella kiinnostava ja hyvä kirja kuunnella antiikin kreikasta ateenan portit kirjakaksikko ovat todella aloitus kirjat, samoin kaikki Conn Iguldennin kirjat.
Antti
Buch★5
Sprecher*in★5
- Lisää tätä Ja miten olisi kotimainen kuninkaan korva -sarja
Marja
, Tom Erik ArnkilBuch★5
Lust auf mehr
Sprecher*in★5
- Valitettavasti lukijan tyyli oli niin tökkivä, että piti lopettaa kesken.
Anna
Buch★3
Anstrengend · Kunstvoll
Sprecher*in★1
Monoton
- Loistava kirja. Lukijasta ei kuitenkaan irtoa minkäänlaista eläytymiskykyä
Pekka
Buch★5
Sprecher*in★4
Rezensionen werden von Kund*innen mit aktivem Abo geschrieben, die das Buch bewertet haben. Es wird keine zusätzliche Überprüfung durchgeführt.
Das Buch Suojelija und über 1 Million andere Hörbücher und E-Books
ab 79 €/Monat
Füll dein Leben mit Geschichten