Myyty on järkyttävä, koskettava ja tosi kertomus nuoresta venäläisestä tytöstä, joka haaveilee paremmasta elämästä, mutta joka joutuu ihmiskaupan uhriksi. 17-vuotias Natasja houkutellaan lapsenvahdiksi Ruotsiin. Hänen tiensä vapauteen kääntyy kuitenkin pahemmaksi painajaiseksi kuin mitä hän olisi koskaan voinut kuvitella. Kerta toisensa jälkeen hänet myydään miehille, mutta nujerrettunakaan Natasja ei suostu luovuttamaan. Hän suunnittelee salaa pakomatkansa.
Anmeldelser skrives kun af personer, som har en aktiv bruger og som har bedømt bogen.
Järkyttävä tarina. Todella raaka ja oksettava. Mutta siitä huolimatta tämä kannatti lukea/kuunnella. Kaikkien prostituutiota puolustelevien pitäisi lukea tämä kirja ja järjestää arvomaailmansa uusiksi. Lukija oli todella hyvä.
Outi
★
5
Bog
Todella hyvä ja silmiäavaava kirja, toivon että erityisesti miehet jotka miettivät seksin ostamista tai katsovat pornoa lukevat kirjan ja ymmärtävät mitä ilmiön alla on!
Tiina
★
5
Bog
★
5
Oplæsning
Todella koskettava ja surullinen, mutta kuitenkin toivoa antava kirja. Ajoittain raskas kuunneltava sisällön vuoksi. Suosittelen lämpimästi. Hyvä lukija.
Annika
★
5
Bog
★
5
Oplæsning
Raskasta luettavaa, mutta kannatti.
Ihmiskauppa on todellista ja joka päivä joku joutuu sen uhriksi .
Tämä lisää tietoisuutta ja ehkä myös antaa voimaa taistella sitä vastaan ja näin puolustaa naisia sekä kaikkia uhriksi joutuneita .