Bigos z Mamutka
Description of book
Mamutek był bardzo odważny. Lubił noc i późne spacery po Srebrnym Lesie. Kiedy inne zwierzęta spały, on chciał się bawić. Był naprawdę dzielny. Nie bał się nikogo i niczego! Nawet złego wiatru, który hulał wieczorami. Aż któregoś razu Mamutek rozgniewał huragan, a ten porwał go bardzo, bardzo daleko...
Gdzie jest Mamutek? Grozi mu wielkie niebezpieczeństwo! Wszędzie czai się Łysy Tłuk z ogromnym garem na bigos, który chce ugotować Mamutka. Wrona i Hipo, jego przyjaciele, ruszają na poszukiwania. Czy odnajdą małego Mamutka? Czy zdążą przed Łysym Tłukiem? Jak to się wszystko skończy?
Poznaj odpowiedź razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria „Czytam sobie. Poziom II" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy pierwszy poziom nauki mają już za sobą. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Drugi poziom edukacyjnej serii zawiera 800-900 wyrazów, bardziej rozbudowane zdania, elementy dialogów i ramki z wyrazami do sylabizowania. Do zbudowania opowieści wykorzystane zostały 23 podstawowe głoski plus głoska „h", którą dziecko poznaje w trakcie lektury.
Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria „Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.
Czytam sobie" to seria stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wspomaga naukę samodzielnego czytania na trzech poziomach zaawansowania. Najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku 5-7 lat. \r\n\r\nPoziomy różnią się liczbą wyrazów, długością i trudnością zdań: \r\n\r\n- POZIOM 1: SKŁADAM SŁOWA (150-200 słów w tekście; krótkie, proste zdania; wykorzystuje 23 podstawowe głoski; uczy głoskowania) \r\n- POZIOM 2: SKŁADAM ZDANIA (800-900 słów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; wprowadza elementy dialogu; wykorzystuje 23 podstawowe głoski oraz \"h\"; uczy sylabizowania) \r\n- POZIOM 3: POŁYKAM STRONY (2500-2800 wyrazów w tekście; dłuższe i wielokrotnie złożone zdania; wykorzystuje wszystkie głoski; zawiera słownik trudnych wyrazów) \r\n\r\nW tworzenie serii „Czytam sobie" zaangażowano najlepszych polskich autorów i ilustratorów. Efektem pracy jest niegasnąca popularność wśród dzieci i zaufanie wśród rodziców. Przez 5 lat powstało ponad 50 tytułów, z których łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy! \r\n\r\n„Czytam sobie" to także akcja społeczna, której hasło brzmi: Czytam sobie! Mogę być kim chcę! To zachęta dla najmłodszych do odkrywania świata i swojej życiowej drogi przez czytanie. W akcję włączyli się m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska, Borys Szyc, Julia Chmielnik, Małgorzata Berwid, Marcin Michalak i Justyna Sobolewska.\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n
Małgorzata Strękowska-Zaremba − polska pisarka, autorka podręczników, recenzentka „Nowych Książek", dziennikarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 i 2016 roku. Za swoją literacką twórczość dla dzieci była wielokrotnie nagradzana. W 2004 roku za powieść „Abecelki i duch Bursztynowego Domu" otrzymała Nagrodę Literacką im. K. Makuszyńskiego. Jej książka „Złodzieje snów" została dwukrotnie doceniona. W 2008 wyróżniono ją w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. W 2009 roku książka ta otrzymuje II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Jednak to nie wszystko – „Złodziei snów" wpisano na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Z kolei w 2018 roku „Dom nie z tej ziemi" uznano za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2017 w plebiscycie Empiku „Przecinek i Kropka". Autorka na swoim koncie ma blisko 40 książek.
Format:
Language:
Polish