Copertina del libro per Lithium zapomniany pierwiastek. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg

Lithium zapomniany pierwiastek. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg

Descrizione del libro

Mimo, iż lithium jest pierwiastkiem śladowym, okazuje się on wszechobecny w przyrodzie i bardzo ważny dla zdrowia organizmu człowieka. Lit występuje w niewielkich ilościach w wodach gruntowych (tylko na pewnych terenach), a od jego stężenia w danej lokalizacji, może zależeć nastój jej mieszkańców. Znajduje się on również w niektórych warzywach, w stężeniu większym lub mniejszym w zależności od szerokości geograficznej, a nawet od pory dnia czy nocy.

Naukowcy udowodnili, że lit zawarty w wodzie morskiej oraz w soli kamiennej lub morskiej, ma spore znaczenie dla organizmu człowieka - szczególnie dla mózgu i układu nerwowego. Jako sojusznik mózgu, wspomaga stabilizację nastroju i jest antydepresantem. Polecany jest w diecie w przypadku chorób umysłowych, m.in. w chorobie dwubiegunowej (AChD), w ADHA, w autyzmie czy też w innych chorobach psychicznych, jak też w chorobie Alzheimera (lit zapobiega fosforylacji białka tau występującego prawie wyłącznie w komórkach nerwowych) i Parkinsona oraz w SM (stwardnienie rozsiane).

Lit jest potrzebny do zachowania płodności, jest ważny w pierwszych etapach rozwoju zarodka. Jego niedobór może przyczyniać się do niskiego wzrostu u dzieci a nawet do zahamowania go. Lit ma też swój współudział w procesach trawienia i przyswajania składników pożywienia. Bierze udział w transportowaniu witamin B12, B8 i B9 do komórek. Już małe dawki litu przynoszą masę korzyści i są całkowicie bezpieczne. Większe dawki nie są zalecane. Stąd najbezpieczniejsze jego formy powinny pochodzić ze źródeł naturalnych, czerpane z wody i pożywienia.

SPIS TREŚCI:

1. Co łączy jony litu z elektrolitami?

2. Historia stosowania litu w medycynie

3. Co wspólnego mają elektrolity z litem?

4. Działanie ochronne litu przed degeneracją neuronów w mózgu.

5. Czy lit może być jednym z najcenniejszych minerałów dla mózgu i serca?

6. Neuroochronne działanie soli litu dla mózgu i układu nerwowego w profilaktyce chorób Stwardnienia Rozsianego, Alzheimera, Parkinsona, ADHD i autyzmu.

7. Skuteczność soli litu w profilaktyce przeciwdziałania stresu oksydacyjnego w organizmie

8. Zastosowanie soli litu w Zespole Chorób Metabolicznych, w skazie moczanowej, w podagrze (dna moczanowa), w cukrzycy i chorobach układu krążenia, w padaczce (epilepsja), w bólach głowy i w chorobach nerek.

9. Jaka jest zależność obecności stężenia litu w wodzie pitnej w odniesieniu do występowania, nadmiernych stresów, nerwic, depresji i chorób psychicznych?

10. Jak zapobiegać nadkwasocie oraz wrzodom żołądka i dwunastnicy za sprawą soli litu?

11. Badania naukowe nad działaniem związków litu w organizmie człowieka.

12. Rola litu, jako roślinnego bioenergoterapeuty w procesie trawienia, wytwarzania energii w komórkach i w budowie ciała.

13. Czym jest węglan litu, jako terapeutyk normotyczny stabilizujący zaburzenia nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej (ChAD)?

14. Zalecenie dietetyków i farmakoterapeutów oraz przeciwskazania.

15. Podtrzymanie prawidłowych funkcji organizmu za sprawą jonów litu.

16. Gdzie w żywności możemy znaleźć lit?