Literat
Beschrijving van het boek
W szranki z seryjnym zabójcą. Wczesnym rankiem samotny biegacz pokonuje codzienną trasę między Sopotem a Gdańskiem. W wykopie przy ulicy Hallera niespodziewanie dostrzega siedzącą postać. Zaintrygowany zbliża się do niej i przerażeniem odkryje, że ma przed sobą mumię. Jak się okaże, znalezienie zwłok to dopiero początek serii makabrycznych zdarzeń. W szranki z psychopatycznym seryjnym zabójcą staje komisarz Barnaba Uszkier.
Agnieszka Pruska – powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru. Zadebiutowała „Literatem”, który zapoczątkował najsłynniejszą jej serię Komisarz Barnaba Uszkier. Od tego czasu wydała wiele powieści, w tym "Sezon na zbrodnie jest zawsze", wciągająca historia kryminalna, pokazująca, że mordercy nie miewają urlopów ani przerw świątecznych oraz dwa tomy mrocznej tetralogii "Szajba", opowiadającej o śledztwach gdańskiej policjantki Sary Lipner. Również wydała opowiadań kryminalnych opartych na faktach "True monsters". Także wydała komedii kryminalnych o przygodach dwóch nauczycielek oraz powieści detektywistyczne dla dzieci.
Beoordelingen & recensies
4,4
★★★★☆1100 beoordelingen
4,5
★★★★☆1055 beoordelingen
Brawo, książka wprost przywiązała mnie do smartfona. Słuchałam w każdym momencie. Rewelacja. Nie tylko mężczyźni piszą świetne książki kryminalne. Jestem pod wrażeniem i już nie mogę się doczekać kolejnych losów głównego bohatera. Polecam
Ewa
★Boek5
★Voorlezer5
Kryminał dla kobiet dziejący się w idealnym świecie. Zamożny policjant przychodzi do pracy bo lubi jego współpracownicy z radością wykonują wszystkie polecenia. Sama słodycz .
Remigiusz
★Boek3
★Voorlezer3
Książka i lektor rewelacja! Ładna polszczyzna bez zbędnych ukwieceń, wartka akcja z ciekawą zagadką i przyjemny wątek osobisty głównego bohatera. A lektor tak pięknie czyta, że nie zagłusza swoją pracą treści, tak samo, jak dobry lektor w filmie - nie skupiasz się na głosie ani interpretacji, tylko na akcji i treści. Polecam.
Anna
★Boek5
★Voorlezer5
Trochę za mało akcji na początku. Chciałam już przerwać, ale wytrwałam i bardzo dobrze. Ogólnie historia wciągająca. Wielokrotnie zastanawiam się czy mordercy nie uczą się z filmów i książek. Tak właśnie tu było.l Lektor super.
Elżbieta
★Boek4
★Voorlezer5
Recensies worden alleen geschreven door gebruikers met een actief abonnement en het boek hebben beoordeeld.
Het boek Literat en meer dan 1 miljoen andere boeken
vanaf € 99/maand
Verrijk je leven met verhalen