Savuhuntu
Beschrijving van het boek
Romanttisen jännityksen kuningatar iskee tulta!
Catarina Halen lapsuus loppuu eräänä kuumana kesäyönä, kun hän näkee liekkien lyövän perheensä omistamasta pizzeriasta. Baltimoren pikku-Italian rakastetuin ravintola palaa poroiksi. Reenan perhe kunnostaa ravintolan uuteen uskoon ystävien ja italialaisen suvun avustuksella. Tulipalo jättää Reenaan kuitenkin niin syvät jäljet, että hän päättää ryhtyä poliisiksi ja erikoistua tuhopolttojen tutkijaksi.
Tulipalot vainoavat Reenaa. Aina kun hän rakastuu, jossakin palaa. Hänen ensimmäinen poikaystävänsä kuolee kotinsa tulipalossa, ja kahta muutakin miesystävää kohtaa onnettomuus, joissa tulella on osuutensa. Reena pysyy sinkkuna, tekee tarmokkaasti työtään ja iloitsee perheensä yhteisistä hetkistä italialaisten herkkujen äärellä. Kun Reena vihdoinkin tapaa miehen, johon hän toden teolla ihastuu, alkaa vaara hiipiä yhä lähemmäksi. Salaperäinen soittaja uhkailee Reenaa, ja hänelle alkaa valjeta karmiva totuus. Liekit ovat aina kutsuneet häntä puoleensa, mutta nyt ne ajavat häntä takaa.
Beoordelingen & recensies
4,1
★★★★☆847 beoordelingen
Aangenaam · Interessant
4,3
★★★★☆669 beoordelingen
- Piti otteessaan. Vaikka lukija/kuuntelija sai aavistaa murhaajan jo alussa, oli kiehtovaa seurata tarinan juonteita hurjaan loppuun saakka. Erinomainen lukija
Jaana
Boek★4
Voorlezer★4
- Jännittävä ja tunteellinen tarina. Mielenkiintoinen alusta loppuun, tykkäsin🤗
Marja-Liisa
Boek★5
Voorlezer★5
- Olipa jännnittävä,koskettava.
Sirpa
Ja rakkautta oli myös.Suuri suositus.Boek★5
Voorlezer★5
- Todella mukaansa tempaavaa kuunneltavaa. Lukijalle täydet pisteet. Miellyttävä ääni
Katrin
Boek★5
Voorlezer★5
Recensies worden alleen geschreven door mensen die een actief abonnement hebben en het boek hebben beoordeeld. Er wordt geen aanvullende verificatie uitgevoerd.
Het boek Savuhuntu en meer dan 1 miljoen andere boeken
vanaf € 9,99/maand
Verrijk je leven met verhalen