Morsiusmekko
Opis książki
Rakastetun viihdekirjailijan romanttinen uutuus.
”Kuljettaa lukijan menneeseen… Kertomus toivosta ja voimasta.” – The Times of India
Eleanor Deveraux’n häät ovat vuoden 1929 seurapiiritapahtuma. Hänellä on henkeäsalpaava Pariisissa teetetty hääpuku ja sulhasena San Franciscon tavoitelluin poikamies. Elämä on silkkaa onnea, kunnes pörssiromahdus vie tuoreelta avioparilta kaiken. Eivätkä perheen koettelemukset pääty siihen. Tulevina vuosikymmeninä maailma mullistuu ja kohtalo riepottelee Deveraux’n sukua. Menneisyyden loistosta muistuttaa ainoastaan Eleanorin kallisarvoinen hääpuku, joka kulkee sukupolvelta toiselle, äideiltä tyttärille.
Danielle Steel (s. 1947) on maailman suosituimpia viihdekirjailijoita, ja hänen teoksiaan on myyty yli miljardi kappaletta. Steel on yhdeksän lapsen äiti ja asuu vuoroin San Franciscossa ja vuoroin Pariisissa. Kirjailijanuransa ohessa Steel on perustanut kaksi hyväntekeväisyysjärjestöä mielenterveyden kanssa kamppailevien ja kodittomien hyväksi.
*
”Steelin romaaneissa on glamouria, kimallusta, luksusta ja suuren maailman tuntua. Morsiusmekko ei petä odotuksia… Uutuusromaani vetää varmasti puoleensa viihteen, romantiikan ja historiallisten perhesaagojen ystäviä.” – Mrs. B’s Book Reviews -blogi
Oceny i recenzje
3,9
★★★☆☆308 oceny
4
★★★★☆264 oceny
Koukuttava, avasi silmiä historian vaikutuksesta nykypäivään. Sodat, lamat ja epidemiat ovat tällä hetkelläkin ajankohtaisia.
Marianne
★Książka4
★Lektor4
Lukijan tyyli lukea oli niin lapsekas että ei pystynyt alkua pidemmälle kuuntelemaan.....
Päivi
★Książka1
★Lektor1
Ihan hyvää viihdettä
Arja
★Książka4
★Lektor4
Mukavaa kuunneltavaa hyvä lukija👍
Kyllikki
★Książka4
★Lektor4
Recenzje są pisane wyłącznie przez osoby, które mają aktywną subskrypcję i oceniły książkę. Nie prowadzimy dodatkowej weryfikacji.
Książka Morsiusmekko i ponad 1 milion innych tytułów
od 22,99 zł/mies.
Historie na każdą pogodę ducha