Hopealahti
Buchbeschreibung
Hopealahti vie nostalgiseen rantakaupunkiin.
Liza McCullen on menneisyytensä vanki. Hopealahden koskemattomat rannat ja tiivis yhteisö tarjoavat vapautta ja turvallisuutta – ainakin hänen tyttärelleen Hannahille.
Mike Dormer on Hopealahdessa tekemässä bisnestä: merenrantakaupungin on aika astua nykyaikaan. Jäykkätapaisen Miken intensiivinen katse herättää Lizassa levottomuutta. Sitä paitsi miehen suunnitelmat tuhoaisivat niin sukuyrityksen kuin luonnontilaisen lahdenpohjukan, joka antaa suojan Lizan rakastamille valaille.
Mike taas hämmentyy ränsistyneen Hopealahden hotellin omalaatuisesta väestä ja heidän väitetystä omistusoikeudestaan vesialueisiin – sekä arvoituksellisesta Lizasta.
Yllättäen vaakalaudalla on myös Lizan vakaumus siitä, ettei hän ansaitse rakkautta.
"Häpeämättömän romanttinen" – Elle
"Moyes on romantikko ja loppu on ihanan onnellinen, mutta tarina myös yllättää ja saa liikuttumaan." – The Times
"Täydellisen koukuttava" – Daily Express
Bewertungen & Rezensionen
4
★★★★☆3000 Bewertungen
Handlungsfokus · Ereignisreich · Tränendrüsendrücker
3,9
★★★☆☆2831 Bewertungen
Perfect Match · Passt nicht · Ruhig
- Oli pakko lopettaa kuuntelu heti alkuunsa lukijan takia. Ei auttanut nopeutus eikä hidastus.
Kirsi
Sprecher*in★1
- Ei pystynyt lukijan takia kertakaikkiaan kuuntelemaan!
Ilkka
Buch★3
Sprecher*in★1
- Järkyttävä lukija
Virve
Buch★2
Sprecher*in★2
- Hieno tarina, ei kirjaijan paras minusta, mutta monipuolinen.
Marjut
Mervi oli ehdoton suosikkilukijani, mutta tämä nykyinen nasaalinen ja monotoninen törötys ja vastenmielistä. Ehdottaisin hänelle, että kuuntelisi itse, miten hän tulkitsee JM: trilogian Lou Clarkista. Se on ryhdikästä tekstiä ja tuo kirjaijan tekstin hienosti sen vaatimalle tasolle. Lukijan tulkinnalla suuri merkitys. Kaikella ystävyydellä Merville !Buch★4
Sprecher*in★2
Rezensionen werden von Kund*innen mit aktivem Abo geschrieben, die das Buch bewertet haben. Es wird keine zusätzliche Überprüfung durchgeführt.
Das Buch Hopealahti und über 1 Million andere Hörbücher und E-Books
ab € 9,99/Monat
Füll dein Leben mit Geschichten