Käenpoika
Buchbeschreibung
Camilla Läckberg on palannut Fjällbackaan!
Fjällbackaa järisyttää kaksi kauhistuttavaa tapausta, joilla ei tunnu olevan yhteyttä toisiinsa. Tunnettu valokuvaaja löydetään galleriasta raa'asti murhattuna. Toinen silmitön veriteko tapahtuu pienellä saarella, jossa Nobelin kirjallisuuspalkinnon voittaja Henning Bauer kirjoittaa maailmankuulun kirjasarjansa kymmenettä osaa.
Tanumsheden poliisiasemalla Patrik Hedström kollegoineen ei pääse tutkinnassa eteenpäin. Samaan aikaan Erica Falck penkoo 1980-luvulla Tukholmassa murhatun transnaisen traagista tapausta. Ericalle alkaa vähitellen kirkastua, kuinka menneisyyden langat solmiutuvat nykyisyyteen – ja että vanhat synnit heittävät pitkiä varjoja.
Bewertungen & Rezensionen
4,1
★★★★☆7576 Bewertungen
4,1
★★★★☆5982 Bewertungen
Ei kiva kun lukija vaihtuu , sama kuin telkkarisarjassa vaihtuisi päänäyttelijät
Nina
★Buch5
★Sprecher*in2
Hyvä "vanhan Läckbergin" paluu. Kultahäkin yms perusteella olisin jo lopettanut koko kirjailijan tuotannon seuraamisen, mutta onneksi sain tästä vinkin. Lukija olisi voinut ottaa selvää joidenkin nimien lausumisesta.
Maarit
★Buch5
★Sprecher*in4
Meinasin alussa lopettaa kuuntelemisen monta kertaa, koska lukija oli niin huono. Lukija painotti sanoja hullusti ja luki todella ärsyttävän huonosti. Jännä juttu, että vaikka näyttelijä niin lukutaito noin huono. Huonoin lukija mitä olen koskaan kuunnellut. Onneksi kirja oli hyvä, mutta harmi että yritettiin pilata pahasti.
Jonna
★Buch5
★Sprecher*in1
Kirja jälleen taattua Läckberg laatua 🤩 Lukijasta ei valitettavasti sanoa samaa. Hieman konemainen luentatyyli, ja ruotsinkieliset sanat tulisi opetella lausumaan oikein.
Katja
★Buch5
★Sprecher*in2
Rezensionen werden von Kund*innen mit aktivem Abo geschrieben, die das Buch bewertet haben. Es wird keine zusätzliche Überprüfung durchgeführt.
Das Buch Käenpoika und über 1 Million andere Hörbücher und E-Books
ab € 9,99/Monat
Füll dein Leben mit Geschichten