Lazarus
Buchbeschreibung
Pahin on palannut
Jännitystä pelkäämätön yleisö saa toivomansa: uusi Joona Linna -dekkari on vuoden trilleritapaus! Hyytävän jännityksen huippunimi Lars Kepler kiihdyttää komeasti jatkaessaan Joona Linnan tarinaa.
Kansainväliseksi menestykseksi noussut sarja tunnetaan sietämättömän vetävästä kerronnasta ja kovia kokeneen mutta empaattisen rikoskomisario Joona Linnan hahmosta.Karmivan pelottavan Kaniininmetsästäjän lopussa Joona Linna seisahtui uuden kynnykselle. Takana oli pitkä vankeusrangaistus ja piinaava sarjamurhaajan jahti, edessä elämä vapaudessa. Jatkaako omapäinen Joona Linna yhä yksinäisenä sutena? Ja voiko edes hän enää kuvitella olevansa turvassa?"Väkevää ja vimmatun vetävää."– Berlignske"Julma, pirullinen – ja piinaavan viihdyttävä: Lars Kepler ei kirjoita trillereitä heikkohermoisille."– Verdens Gang"Jo ensimmäisestä luvusta olet kiikissä kuin pelokas ja sokaistunut eläin, juonen kauheissa kahleissa."– Berlingske"Joona Linna on hahmo, jonka parissa viihtyy, niin yksinkertaista se on."– Trønder-Avisa
Nimimerkki Lars Keplerin takana on ruotsalainen kirjailijapariskunta Alexander Ahndoril ja Alexandra Coelho Ahndoril. Heidän saumaton yhteistyönsä Lars Keplerinä alkoi rakkaudesta jännityskirjallisuuteen. Nyt seitsenosainen sarja on valloittanut bestsellerlistojen kärkipaikat, ja sen myynnit lasketaan maailmalla jo miljoonissa kappaleissa.
www.larskepler.com
Bewertungen & Rezensionen
4,3
★★★★☆9182 Bewertungen
4,4
★★★★☆2486 Bewertungen
Tosi hyvä, karmea ja jännittävä tarina. Hiukan vaan alkoi tuntua jossain vaiheessa että se vaan jatkuu ja jatkuu ja jatkuu. Kyllä se sit kuitenkin päättyi lopulta 😅
Pia
★Buch4
★Sprecher*in4
Kirjat alkavat valitettavasti hieman toistaa itseään. Alkanut tulla ehkä enemmän dekkarien kliseitä mukaan. Aiemmat kirjat olleet mukaansa tempaavampia.
Anni-Lotta
★Buch3
Ihan hyvä ja jännittävä kirja. Hyvä lukija. Erika-nimen lausuminen häiritsee. Lausutaan Eerika, ei Eriika tai Eriikka niinkuin Camilla Läckbergin kirjojen lukija sen lausuu.
Kati
★Buch3
★Sprecher*in4
Kirjoitelma on sekava ja turhaan pitkitetty ollen täynnä turhia kohtauksia, jotka eivät vie tarinaa eteenpäin. Ja oikeastaan jo aihio oli epäuskottava kuin kirjoittelijoilla olisi perusideat loppuneet. Kirjoittajia vaivaa ideologinen negatiivinen asenne viranomaisia vastaan, mikä käy ilmi tarinan kerronnassa monella tapaa virheellisillä kuvauksilla heikentäen edelleen kirjoitelmaa. Hahmot epäuskottavia änkyttäjiä toistuvasti pienimmänkin paineen alla. Kirjoittelijoiden vapauksillakin on rajansa. Yläastetekele. Ihmetellä täytyy miten nämä tuotokset ovat muka niin suosittuja.
Jari
★Buch1
★Sprecher*in3
Rezensionen werden von Kund*innen mit aktivem Abo geschrieben, die das Buch bewertet haben. Es wird keine zusätzliche Überprüfung durchgeführt.
Das Buch Lazarus und über 1 Million andere Hörbücher und E-Books
ab € 9,99/Monat
Füll dein Leben mit Geschichten