Vainooja
Opis książki
Kepler-kuume yltyy!
Lars Kepler yllättää. Viidennen Joona Linna -dekkarin tutkimuksissa on mukana Hypnotisoijan päähenkilö, Erik Maria Bark.
Poliisille lähetetään linkki Youtube-videoon, jolla esiintyy salaa kuvattu nainen. Seuraavana päivänä nainen on kuollut. Tapausta ryhtyvät tutkimaan rikoskomisario Margot Silverman ja hypnotisoija Erik Maria Bark. Jäljet johtavat Rocky Kyrklundiin, joka istuu vankilassa murhasta. Rocky itse ei muista mitään, vain hänet hypnotisoinut Erik tietää, mitä todella tapahtui. Sitten saapuu seuraava video. Joona Linnan apua kaivataan kipeästi, mutta Joonahan on kuollut. Vai onko?
Nimimerkki Lars Keplerin takana on ruotsalainen kirjailijapariskunta Alexander Ahndoril ja Alexandra Coelho Ahndoril. Suomalaistaustaisesta rikoskomisario Joona Linnasta kertova sarja on ollut valtaisa menestys kaikkialla maailmassa.
Oceny i recenzje
4,2
★★★★☆6859 oceny
3,7
★★★☆☆2399 oceny
Jäi lukijan takia kesken, ei vaan pystynyt. Eläytyminen jotain hirveätä ja ne aivan liian pitkät tauot.
Sami
★Książka3
★Lektor1
Lukija eläytyy aivan liikaa, ja tekee sen vieläpä huonosti. Jos kirja ei olisi hyvän kirjasarjan osa, en olisi jaksanut kuunnella loppuun.
Elina
★Książka3
★Lektor2
Kirjan pilasi lukija eläytymällä lapsellisesti hahmoihin. Sopinee (ehkä) lastenkirjoihin, muttei tämän tyyppiseen dekkariin. Ihan järkyttävää, eläytyminen rauhoittui loppua kohti, mutta erityisesti alku oli täynnä todella huonoa ääninäyttelemistä. Suosittelen Bookbeattia äänittämään kirjan uudestaan.
Päivi
★Książka4
★Lektor2
Uskomattoman loistava kirja! Piti jännityksessä loppuun saakka. Tarina oli erittäin hyvin kirjoitettu, ja lukija oli mahtava! Eläytyi, mutta et teennäisellä tavalla. Oli ihana kuunnella hänen ääntään!
Siiri
★Książka5
★Lektor5
Recenzje są pisane wyłącznie przez osoby, które mają aktywną subskrypcję i oceniły książkę.
Książka Vainooja i ponad 1 milion innych tytułów
od 10,99 zł/mies.
Historie na każdą pogodę ducha